Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Voskové mezistěny

Neohodnoceno

Voskové mezistěny všech rozměrů dle přání, standardně zasíláme na RM 39x24

Jiný rozměr napište do poznámky

 

429 Kč 354,55 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 64
Voskové mezistěny
Neohodnoceno
voskove mezistěny
Tip
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Voskové mezistěny

Voskové mezistěny Včelařství Thomayer vyrábíme ve schválené provozovně, kterou pravidelně kontroluje veterinární správa. Mezistěny vyrábíme různých rozměrů dle přání zákazníků. Všechny jsou ze 100% vosku, pouze od ověřených dodavatelů.  Není pro nás problém výrobu přizpůsobit Vaší rámkové míře, a to bez dalšího poplatku. V tomto případě mějte, prosím, chvilku strpení s výrobou (jen pár dnů).


Garantujeme 100 % kvalitu našich mezistěn. V žádném případě do vosku nic nepřidáváme. Výroba podléhá přísným legislativním i hygienickým podmínek. Při výkupu včelího vosku vždy ověřujeme, z jaké oblasti vosk pochází, vykupujeme vosk pouze z ČR. Před samotnou výrobou dochází k tavení včelího vosku, vyvařování včelího vosku a jeho hluboké sterilizaci. Vyrobené mezistěny jsou krásně žluté, voňavé a ohebné. Samozřejmě při nižších teplotách zkřehnou a lámou se, což je ale jejich přirozená vlastnost.  Typická vůně vosku je patrná zejména při práci s nimi a při zahřátí.

Vosk před výrobou sterilizujeme.  100 % kvalita. Buňky o velikosti 5.1 mm.

Mezistěny jsou lité.


Voskové mezistěny - včelí vosk

Včelí vosk je produkt voskotvorné žlázy dělnic. Jestliže včelstvo nemá dost včel, které staví, mohou starší včely činnost voskotvorné žlázy obnovit. Včely vyloučené šupinky vosku včely zpracují svými kusadly a postaví z nich postupně plástve. Na 1 kg vosku je potřeba asi 1.250.000 šupinek.  Nový plást, který včelí královna nezakladla (panenský), je téměř bílý či běložlutý. Vosk také ovlivňuje barva pylu rostlin. Tmavý až černý vosk je ovlivněn přítomností "košilek", které v něm zůstávají po vylíhnutí larviček. Čím je tmavší, tím více včel se v něm vylíhlo.

Vlastnosti vosku a mezistěn

Vosk tvoří estery kyselin, volné kyseliny a uhlovodíky. Vosk taje asi při ± 65° C, tuhne asi při 63 °C. Na jeho tvárnost stačí 25-30 °C,  při nižších  teplotách je křehký a jeho povrch je navíc pokryt šedým povlakem ("voskový květ"), který po ohřátí zmizí (nejedná se o plíseň, ale o změnu struktury). Vosk dobře izoluje teplo, elektřinu a odpuzuje vodu. Při síle 4 mm jej lze ohnout přes hranu stolu aniž by se zlomil (oproti parafínové náhražce).


Pokud při objednávce nezadáte požadovaný rozměr, zasíláme na rámkovou míru 39 x 24 cm

Dále rámcový míra Langstroth, Dadant, Zander, DNM, Čechoslovák a další

maximální šíře 30 cm, délka téměř neomezena

CENA JE ZA 1 KG

Doplňkové parametry

Kategorie: Voskové mezistěny
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: