Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Pylochyt na rouskový pyl

Neohodnoceno

Pylochyt na zachycení rouskového pylu

279 Kč 230,58 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 214
Pylochyt na rouskový pyl
Neohodnoceno
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Pylochyt na odběr pylu je včelařská plastová pomůcka na zachycení a sběr rouskového včelího pylu.

Umístěte ho do česna tak, že sběrná nádoba na pyl je vně včelího úlu. Včely při vstupu do úlu musejí prolézt touto destičkou, tak ztratí část svých pylových rousků. Včelař je poté odebírá přímo ze záchytné nádoby. Pokud chcete sbírat rouskový pyl, dbejte na to, že pro zdravý vývoj  včelstva je nutné, včelám dostatečné množství pylu nechat. Rouskový pyl tedy sbírejte s mírou  a jen dočasně. Pyl nikdy nesbírejte na v předjaří a na podzim, resp. v době kdy včelstva jsou do rozvoje, nebo zazimovávají. Z rouskového pylu včely vytvářejí pergu, která je tzv. včelím chlebem a je nezbytná pro výživu larev a de facto pro celý rozvoj včelstva.


Rozměry pylochytu

Materiál: plast

rozměry 100 x 51 x 51 cm


Použití pylochytu

Doporučujeme umístit pouze na pár dnů, aby jste včely nepřipravili o jejich včelí chléb. Včely by tak byly ohrožené nedostatkem bílkovin, což by ve svém důsledku mohlo vést až k jejich úhynu.


Rouskový pyl

Pyl je velmi bohatý na vitamíny, minerály a stopové prvky. Jejich složení se však velmi mění, a to díky včelí pastvě. Rouskový pyl nechte před konzumací alespoň trochu nakvasit, aby byl stravitelnější. Nejlépe ho rozmíchejte s medem a vodou a nechte cca 3 dny bez uzavření kvasit při běžné teplotě. Užívejte 1 – 2 kávové lžičky denně.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Včelařské potřeby
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: