Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Zděře do včelařských rámků mosazné 500 ks

Neohodnoceno

Včelařské  zděře zabraňují prořezávání drátku do louček

standardní cena: 59 Kč –16 % 49 Kč 40,50 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 229
Zděře do včelařských rámků mosazné 500 ks
Neohodnoceno
zdere do ramku 300x300
59 Kč –16 %
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Zděře do včelařských rámků

Zděře do včelařských rámků jsou mosazná malá očka, která se používání při drátkování včelařských rámků. Drátek se díky nim nezařezává do louček. Zděře jsou drobná pomůcka určená pro drátkování rámečků. Zděře zpevňují otvor v rámku pro drátek a ten se nezařezává. Díky této malé pomůcce je vyšší pravděpodobnost, že včelařský drátek bude i při manipulaci s rámkem a následném vytáčení medu stále dostatečně napnutý, nebo nebude příliš uvolněný.

Mosazné zděře se používají pro jednodušší drátkování rámků. Pravdou ale je, že nejsou bezpodmínečně nutné. Pro úplnost dodáváme, že my mosazné zděře do včelařských rámků nepoužíváme, ale je to na Vás. Díky mosazným zděřím se zabráníte zařezávání drátku do včelařských rámků. Někteří včelaří, zejména hobby, si používání zděří velmi oblíbili.

Zděře umístíte, jemně vtlačíte do dírek v rámečku poté jimi protáhnete včelařský drátek. Zděře jsou v podstatě malé mosazné průchozí "nýtky". Používejte je až těsně před drátkováním, nemá cenu je do rámku umisťovat předem, mohly by vypadat. Mosazné zděře brání, aby napínaný drátek nerozštípl rámkové dřevo. Naštípnuté dřevo, nebo jinak porušené, by Vám mohlo způsobit zborcení celého rámku.

Tip na závěr: doporučujeme při vydrátkování zděře ještě z vnějšku zatmelit například včelím voskem, aby se v dutince zděře rádi zdržují různí škůdci.

velikost: 4.5*2.3*2.3 mm

FOTO JE ILUSTRAČNÍ

Doplňkové parametry

Kategorie: Včelařské potřeby
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: