Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Včelařské mezerníky na rámky

Neohodnoceno

Pro vytvoření potřebné mezery při přidávání rámků do úlů.

39 Kč 32,23 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 220
Včelařské mezerníky na rámky
Neohodnoceno
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Mezerníky na rámky

Mezerníky na včelařské rámky jsou drobnou včelařskou, ale praktickou pomůckou pro vytvoření potřebné mezery při přidávání rámků do úlů. Vytvoří za Vás mezeru mezi rámky, tak akorát pro průchody včel mezi jednotlivými rámky. Vhodné jsou zejména pro začínající včelaře, kteří nemají ještě praxí zažité mezery. Při přemísťování úlů, pokud používáte mezerníky, se Vám rámky nesesunou k jedné straně.


Obsah balení

100 plastových mezerníků na včelařské rámky s hřebíčky


Umístění mezerníků

Umístění mezerníků na rámky je velmi jednoduché. Mezerníky hřebíčkem přiklepnete (nejlépe) k horní loučce. Včelařské rámky s mezerníky do úly poté vkládejte vždy jedním směrem, by Vám na jedné straně nevznikla "dvojitá mezera a na druhé straně prostor "bez mezery". Dodržením tohoto postupu si zajistíte potřebnou mezeru v úle mezi včelařskými rámky.


Jaká má být mezera mezi včelařskými rámky? 

Včelí mezera (Bee space) nebo také tzv. "odstup včelařských rámků" je prostor od vnějších stěn úlu a mezi včelařskými rámky navzájem. Tato mezera, kterou včely nezastavují, činí cca 8 mm. Poznání toto mezery se připisuje Američanovi Lorenzo Langstrothovi (1810 - 1895), podle kterého se používá rámková míra Langstroth. Tato včelařská mezera musí být dodržena přibližně + - 2 mm, a to při konstrukci nástavků, včelařských rámků a úlů, vzhledem k manipulaci se včelstvem.

 

FOTO JE ILUSTRAČNÍ

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Včelařské potřeby
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: