Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Čistý včelí vosk panenský 80g

Neohodnoceno

např. na svíčky, kosmetiku, ubrousky

89 Kč 73,55 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 361
Čistý včelí vosk panenský 80g
Neohodnoceno
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Čistý včelí vosk z panenských pláství

Čistý včelí vosk panenský je přírodní produkt, který je zpracován pouze z panenského vosku, z tzv. medových víček. Medová víčka je získávají při medobraní, kdy je šetrně pomocí odvíčkovací vidličky odstraníme z pláství. Označení panenský vosk znamená, že tento vosk včelky vystavily "čerstvě", vosk je nový a neprošel žádným povinným léčením. Panenský vosk se báječně hodí zejména pro kosmetické účely.


Včelí vosk využití

  • na výrobu svíček  litých i vyrobených přímo z mezistěn, vosk hoří pomalu, nevytéká
  • v kosmetice - na výrobu mastí, balzámů, krémů apod.
  • v potravinářství  - na povrchy cukrovinek (např. povlak lentilek), k uchování a vyleštění ovoce, k potírání plechů na pečení
  • dále v domácnosti - na dřevo, na leštění, na impregnaci
  • a v lékařství - povlak léků
  • ještě např. jako elektrický izolátor a proti korozi.

Vlastnosti vosku

Vosk včely dělnice vytvoří pomocí voskotvorné žlázy. Šupinky vosku včely spojují kusadly a postupně vystaví celou voskovou plástev. Na kilo je potřeba cca 1 mil. - 1.5  mil. šupinek. Obsahuje estery kyselin, volné kyseliny a uhlovodíky. Bod tání je cca při 65°C, tvárný je při teplotě, která je běžně v úle, a to cca 35° C.  Při 0° C je křehký a potáhne se šedým povlakem, tzv. voskovým květem, který mizí při zahřátí. Voskový květ je známkou pravosti vosku. Zpracováváme ho ve schválené a kontrolované provozovně Včelařství Thomayer, kde vyrábíme i voskové mezistěny pro včelaře.

Má dobré izolační schopnosti, izoluje i elektřinu a odpuzuje vodu. Při síle 4 mm  ho můžete ohnout, aniž by jste ho zlomili. Parafín se zlomí.

Bod tání vosku je 62-65 °C, u měkkého parafínu je to 42 °C.


Barva vosku

Barva se liší. Panenský (čerstvě vystavěný) vosk, který nebyl zatím zakladen matkou, je běložlutý až bílý. Zabarvit ho mohou některé pyly rostlin, ale především košilky larviček. Díky košilkám může být vosk až černý a velmi tvrdý.

FOTO JE ILUSTRAČNÍ

Doplňkové parametry

Kategorie: Svíčky ze včelího vosku
Hmotnost: 0.08 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: