Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Surový propolis z Českého lesa 20g

Neohodnoceno

Surový propolis proti bakteriím, virům i plísním

112 Kč 100 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 193
Surový propolis z Českého lesa 20g
Neohodnoceno
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Surový propolis

Surový propolis sbíráme přímo z našich úlů. Propolis je směsí pryskyřice a včelích výměšků. Včely ho produkují, aby si na zimu tzv. "zatmelily" úl a také aby si chránily úl před vetřelci. Má také dezinfekční účinky, a tak chrání včely před plísněmi, viry a  bakteriemi. Kromě pryskyřice obsahuje i mnoho bioaktivních látek a éterických olejů. Přesně složení není možné určit,  bude je vždy lišit, protože si včelky sbírají co chtějí :-) a kolik chtějí :-)


Surový propolis a jeho účinky a užití

Lidé propolis vyhledávají pro jeho skvělé vlastnosti, zejména coby přírodního antibiotika. Užívá se se jako tinktura, mast, přidává se do mýdla, šampónů, zubní pasty, ústních sprejů, vody po holení atd. Užití propolisu je značné. Nejčastěji se vyrábí propolisová tinktura nebo mast.

Pomáhá např. při plísňových a zánětlivých onemocněních, při nachlazení, bolestech zubů, při chřipce, také je vhodný na bradavice, oděrky, afty, akné a další. Jedná se však o velmi silný a účinný přípravek, který nelze užívat bez uvážení a dlouhodobě bez konzultace s lékařem.

Příprava domácí propolisové tinktury je snadná. Očištěný se naloží v poměru 1: 5 do vysoce procentního lihu, kde se na chladném místě nechá cca 3 týdny za občasného promíchání macerovat. Poté se přecedí a užívá se. Pozor na přímé užívání (při orálním užívání malá dávka zředěná čistou vodou). Propolisovou mast lze vyrobit z lékařské vazelíny a propolisové tinktury v poměru 100 : 10. Zahřívá se ve vodní lázni, aby se odpařil líh. Mast skladujeme v suchu, temnu a chladu.


Surový propolis obsahuje i vosk a mohou se v něm nacházet i úlomky dřeva z úlu a zbytky včel.

Balení obsahuje 20g

Doplňkové parametry

Kategorie: Včelí med, propolis a pyl
Hmotnost: 0.02 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: