Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Vánoční ozdoba Srdce

Neohodnoceno

Ruční výroba, pravý včelí vosk

17 Kč 14,05 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 355
Vánoční ozdoba Srdce
Neohodnoceno
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Vánoční vosková ozdoba Srdce

Vánoční vosková ozdoba Srdce je ručně vyrobena z pravého včelího vosku vyrábí přímo Včelařství Thomayer, které má schválenou provozovnu na práci s voskem a výrobu voskových mezistěn.


Včelí vosk má příjemnou charakteristickou vůni, která Vám zpříjemní vánoční atmosféru. Ozdoby ze včelího vosku se mohou lišit odstínem své barvy. Nové voskové dílo má bíložlutou barvu. Včelařská odborná terminologie ho označuje termínem panenská souš. Každá vylíhlá včela zanechá v buňce košilku - dílo díky tomu mění barvu a postupem času tmavne přes odstín propečené žemle až k tmavohnědé. Několikaleté plásty jsou zčernalé. Při tvorbě díla včela doslova potí vosk na voskových zrcátkách na spodní straně 3.-6. článku (tergit) zadečku. Hmotnost jedné, 0,5 mm silné, šupinky je mezi 0,8-2 mg. Energetická náročnost u produkce vosku je vysoká. Ke vzniku 1 kg vosku včely spotřebují 3,5-10 kg medu a kolem 50 g pylu.


Vánoční voskové ozdoby vyrábíme z pravého včelího vosku, proto ozdoba může časem zešednout a může se na ní vytvořit našedlý povlak, toto je tzv. voskový květ. Ten je pro včelí vosk charakteristický  a je známkou pravosti vosku. Tohoto povlaku se zbavíte velice jednoduše, opatrných zahřátím, např. jemných ofénováním.


Vosková ozdoba Srdce má pro zachycení na stromeček vytvořeno ouško z bavlnky. Barvy ozdob mohou být rozdílné, neboť jsou přírodní a záleží, kde a co (jaký pyl, který zbarví  vosk) včely nasbíraly.

Hmotnost: cca 15 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Voskové vánoční ozdoby
Hmotnost: 0.002 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: