Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Vánoční ozboba Sobík

Neohodnoceno

Ruční výroba, pravý včelí vosk

13 Kč 10,74 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 391
Vánoční ozboba Sobík
Neohodnoceno
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Vánoční ozdoba Sobík

Vánoční ozdobu Sobík ručně vyrábíme z pravého včelího vosku, přímo u nás ve Včelařství Thomayer. Máme schválenou provozovnu na práci s voskem a výrobu voskových mezistěn.

Včelí vosk má příjemnou charakteristickou vůni, která Vám zpříjemní vánoční atmosféru. Ozdoby ze včelího vosku se mohou lišit odstínem své barvy. Nové voskové dílo má bíložlutou barvu. Včelařská odborná terminologie ho označuje termínem panenská souš. Každá vylíhlá včela zanechá v buňce košilku - dílo díky tomu mění barvu a postupem času tmavne přes odstín propečené žemle až k tmavohnědé. Několikaleté plásty jsou zčernalé. Při tvorbě díla včela doslova potí vosk na voskových zrcátkách na spodní straně 3.-6. článku (tergit) zadečku. Hmotnost jedné, 0,5 mm silné, šupinky je mezi 0,8-2 mg. Energetická náročnost u produkce vosku je vysoká. Ke vzniku 1 kg vosku včely spotřebují 3,5-10 kg medu a kolem 50 g pylu.


Snažíme se voskové ozdoby vyrábět z co nejsvětlejšího vosku, ale i tak se odstíny mohou lišit. Ozdoba může časem zešednout a může se na ní vytvořit našedlý povlak, toto je tzv. voskový květ, který je ale pro pravý včelí vosk charakteristický  a je také známkou pravosti vosku. Tohoto povlaku se zbavíte velice jednoduše, opatrných zahřátím, např. jemných ofénováním.


Vánoční ozdoba Sobík má pro zachycení na stromeček vytvořeno ouško ze žluté nebo zlaté bavlnky.

Cena je za jeden kus

velikost cca 5.5 x 4 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Voskové vánoční ozdoby
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: