Rodinná včelí farma v CHKO Český les

Elektrický odvíčkovací nůž na med

Neohodnoceno

Snadné odvíčkování medových pláství

1 690 Kč 1 396,69 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (5 ks)
Kód: 205
Elektrický odvíčkovací nůž na med
Neohodnoceno
odpovědnost
Garance doručení
nepoškozeného zboží
balíkovna, zasilkovna
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Elektrický odvíčkovací nůž na med

Elektrický odvíčkovací nůž je praktická pomůcka pro včelaře pro snadné odvíčkování medových pláství. Díky tomuto noži budete mít menší odpad víček se zbytky medu. Plásty dokážete elektrickým odvíčkovacím nožem seříznout rovněji a rychleji, než odvíčkovací vidličkou. Velkou výhodou nože je působení teploty. Působením tepla vosková víčka lépe a snadněji odstraníte a také tak nedochází k zbytečného poškození plástve. Při vytáčení  a následném odvíčkování je třeba dbát na co nejšetrnější odvíčkování a jemnou manipulaci s plástvemi, neboť vytočené souše se převážně vrací zpět včelkám do úlů. Pokud s plástvemi budeme šetrně zacházet, včely nebudou mít tolik práce s "rekonstrukcí" svého díla.

Skvělý pomocník pro každého včelaře v době vytáčení medu, ověřeno v praxi. Pokud jsou medové plástve plně a celkem rovnoměrně zavíčkované, používáme k odvíčkování tento nůž. Dále nůž používáme k "porcování" panenských medovicových pláství.


Popis elektrického nože

Nůž je z nerezu, dvouplášťový a dvoubřitý. V dutině je topné těleso s termostatem, díky němuž nedojde k přehřátí nože. Na konci je nůž mírně prohnutí pro snadnější odvíčkování  i nerovných míst pláství. Nůž je dostatečně dlouhý, aby se jedním pohybem nože mohla seříznout celá plocha víček.

Technické údaje:

ostří - 25 cm, síla ostří: 7 mm, rukojeť 14,5 cm, provozní napětí - 220 - 230 V, teplota 150 - 190,

Materiál: nerezová ocel

váha: 470g


Údržba elektrického nože 

Nůž nevyžaduje speciální údržbu. Hlavně ho nemyjte pod napětím!!! Zbytky vosku a medu stačí odstranit jen teplou vodou. Pozor nepoužívejte horkou vodu, vosk by se mohl rozpustit. V žádném případě ho nedávejte do myčky. Zbytky vosku by myčku mohly velmi poškodit (ucpat trysky apod.). Dbejte, aby jste si při údržbě neohnuli čepel nože, dbejte, aby byla stále v přímce.


FOTO JE ILUSTRAČNÍ

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Včelařské potřeby
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: