fbpx

Výkup včelího vosku

včelí voskVčelí vosk je velmi cenný. Včely ho vyprodukují daleko méně než medu a včelaři ho potřebují pro výrobu mezistěn. Včelařství Thomayer má schválenou provozovnu na výkup vosku a výrobu mezistěn. Před výkupem vosku požadujeme nahlášení jména včelaře a jeho stanoviště. Kontrolujeme, zda vosk nepochází v oblasti výskytu moru včelího plodu.

Výrazně znečištěný vosk nevykupujeme, negarantujeme výkup každého vosku. V případě známek znečištění vytaveného vosku si strháváme určitá procenta z ceny. Nelze obecně tedy říci tolik, vše záleží na individuálním zhodnocení. Z těchto důvodů nepřijímáme vosk zaslaný poštou na dobírku. Pokud to k nám máme daleko, vosk nám můžete poslat, ale až po zhodnocení jeho kvality Vám stanovíme cenu, případně vosk na Vaše náklady zašleme zpět. V každém případě jsme ale flexibilní a jsme ochotni s Vámi jednat o dalších podmínkách a zvolit pro Vás i nás tu nejoptimálnější variantu.

Vykoupený vosk před samotnou výrobou mezistěn čistíme a sterilizujeme.

Výkup včelího vosku je flexibilní a otázkou individuální dohody, stejně tak i jeho cena. Pro rok 2017 jsme základní výkupní cenu vosku stanovili na 180,- Kč/kg.


Výměna vosku za mezistěnyvýkup včelího vosku

 

Včelařům poskytujeme své služby výroby mezistěn. Je možné si u nás objednat mezistěny výměnou za vosk, nebo koupit samotné mezistěny bez výměny, ba dokonce nechat si vyrobit mezistěny z vlastního vosku. Jsme velmi flexibilní, a tak vyrábíme mezistěny jakékoli rámkové míry, stačí se jen telefonicky předem domluvit. Pokud budete chtít vyrobit mezistěny z vlastního vosku, počítejte s nějakou dobou dodání, mezistěny z vlastního vosku Vám nemůžeme vyrobit na počkání. Váš vosk budeme také nejprve čistit a sterilizovat, navíc budeme muset také důkladně vyčistit přístroj na výrobu od zbytků předešlého vosku, z tohoto důvodu vyrábíme mezistěny z vlastního vosku až od určitého množství.Prodej včelího vosku se u nás také stále rozšiřuje. K prodeji připravujeme jen vyčištěný a vysterilizovaný včelí vosk. Máme již zákazníky z řad kosmetických firem, které u nás poptávají panenský vosk. Jejich opakované objednávky jsou pro nás známkou kvality a spokojenosti. Dále máme i zájemce z řad výrobců voskových svíček a samozřejmě mnoho včelařů.