výroba mezistěn

Výroba mezistěn

Mezistěny ze včelího vosku jsou na jaře základem pro rozvoj včelstva. Pokud chceme včelstva rozšiřovat, ale i udržovat, jsou voskové mezistěny nezbytné. Již byly učiněny i nějaké pokusy nahradit vosk plastem a včelařit na plastových mezistěnách, ale zatím se tento způsob včelaření víceméně neujal. Domníváme se, že je dobré včelách ponechat jejich alespoň částečně přirozené prostředí a nenahrazovat jim jejich starý dobrý vosk uměle vytvořeným plastem. Včelařství Thomayer se tedy cestou plastových mezistěn nevydalo a pro své zákazníky, kteří zvolili stejnou cestu, nabízí své služby v oblasti výroby mezistěn. Včelařství Thomayer nabízí mezistěny ze 100 % vosku. V žádném případě do vosku nic nepřidáváme. Garantujeme 100 % kvalitu našich mezistěn. Mezistěny vyrábíme na přísných legislativních i hygienických podmínek. Při výkupu včelího vosku ověřujeme, z jaké oblasti vosk pochází, vykupujeme vosk pouze z ČR. Před samotnou výrobou mezistěn dochází k tavení včelího vosku, vyvařování včelího vosku a jeho sterilizaci. Vyrobené mezistěny jsou krásně žluté, voňavé a ohebné. Samozřejmě při nižších teplotách mezistěny zkřehnou a lámou se, což je ale jejich přirozená vlastnost.  Typická vůně vosku je patrná zejména při práci s nimi a při zahřátí.


výroba mezistěnVčelí vosk mezistěny prodej

Včelařství Thomayer má schválenou provozovnu na výrobu mezistěn od veterinární správy. Mezistěny vyrábíme různých rozměrů. Není pro nás problém výrobu přizpůsobit Vaší rámkové míře, a to bez dalšího poplatku. Mezistěny prodáváme i bez výměny, aktuální cenu naleznete v e-shopu mezistěny.

Včelařům jako službu nabízíme výměnu vosku za mezistěny za symbolický běžný poplatek. Za vyšší poplatek garantujeme výrobu mezistěn z vlastního dodaného vosku, neboť před touto zakázkovou individuální výrobou musí být nádrž na vosk i ostatní části přístroje dokonale vyčištěny a usušeny, což je časově velmi náročné. Pro výrobu mezistěn z vlastního vosku přijímáme zakázky pouze od 50 kg.

Kontaktujte nás