fbpx

Kvalitní včelí med, květový med, medovicový med, medy oceněné certifikátem originální produkt ŠUMAVA.

Nabízíme různé, čistě přírodní příchutě včelích medů květových i medovicových, balení různé hmotnosti. Připravíme Vám různá dárková balení medů šitá na míru.

Květový med je výrobně stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů – glukózy a fruktózy, a proto vhodný zejména pro děti a starší lidi. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné přírodní látky s povzbuzujícími účinky.

Medovicový, lesní med je zlatavě tmavší barvy (což způsobují rostlinná barviva, která jsou obsažena v míze dřevin). Vzniká činností včel za spolupůsobením mšic a dalšího hmyzu ze šťáv převážně lesních stromů a keřů. Pochází z tzv. medovice (výměšky mšic), kterou včely na listech a jehličí stromů sbírají. Obsahuje složitější cukry a zejména více minerálů, proto je vhodný pro sportovce a těžce pracující. Je vzácnější, protože jeho výskyt v roce závisí nejen na lokalitě, ale i na vývoji počasí.


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/www/vcelarstvi-thomayer.cz/www.vcelarstvi-thomayer.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Facebook

Facebook Pagelike Widget
Naše hodnocení na najisto.cz