fbpx

Kvalitní včelí med, květový med, medovicový med, medy oceněné certifikátem originální produkt ŠUMAVA.

Nabízíme různé, čistě přírodní příchutě včelích medů květových i medovicových, balení různé hmotnosti. Připravíme Vám různá dárková balení medů šitá na míru.

Včelí medy

Květový (nektarový) – přírodní koncentrát z květů rostlin. Je výrobně stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů – glukózy a fruktózy, a proto vhodný zejména pro děti a starší lidi. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné přírodní látky s povzbuzujícími účinky.

Květový (pastovaný) – přírodní květový, speciálně mechanicky upravený do krémovité až pastové konzistence řízenou krystalizací. Zachovává si všechny chuťové i kvalitativní vlastnosti medu květového. Má světle bělavou až nažloutlou barvu, snadno se roztírá ale neteče. Jakmile začne květový med krystalizovat,

Medovicové medy

Medovicový, známý také jako lesní (nesprávné označení) – je zlatavě tmavší barvy (což způsobují rostlinná barviva, která jsou obsažena v míze dřevin). Vzniká činností včel za spolupůsobením mšic a dalšího hmyzu ze šťáv převážně lesních stromů a keřů. Pochází většinou z tzv. medovice – což jsou výměšky mšic, které včely na listech a jehličí stromů sbírají. Obsahuje složitější cukry a zejména více minerálů, proto je vhodný pro sportovce a těžce pracující. Je vzácnější, protože jeho výskyt v roce závisí nejen na lokalitě, ale i na vývoji počasí.

Smíšený – je směsí medovicového a květového, zejména z rostlin kvetoucích v pozdním létě. Smíšené medy mají velmi rozdílné vlastnosti závislé většinou na větším množství druhů rostlin, z nichž donášejí včelstva nektar. Chuť i celkový vzhled jsou tak silně proměnlivé v závislosti na stanovišti a druhu navštěvovaných rostlin. Jedná se o velmi kvalitní medy.