fbpx

Dárková balení medu

Včelařství Thomayer nabízí svým zákazníkům různá dárková balení medu a svíček připravených na míru, dle přání zákazníků.dárkové balení medů

Medové balíčky mohou být tím správným tipem na dárek. U nás můžete zakoupit například vánoční dárek pro babičku a věnovat jí tak zdraví prospěšné látky. Vůně svíček z pravého vosku také potěší a příjemně okoření vánoční atmosféru.

Naše výrobky se také stávají vyhledávaným zbožím pro firemní dárky.

Jsme schopní, ale především ochotní vytvořit dárkové balení na míru přímo pro Vás, Vaše blízké, Vaší firmu, a to k jakékoli příležitosti. Zakázková výroba je pro nás hračkou, jsme ochotní, schopní, máme nápady … 🙂


Dárková balení medu – zakázková výroba

darkové balení meduMedové dárky je stávají hitem našeho prodeje. Proto pro Vás připravujeme stále nové varianty. Pokud si z naší nabídky nemůžete vybrat, nevadí! Napište nám, rádi společně dárkové balení medu upravíme, aby Vám vyhovovalo. Upravíme etiketu, změníme obsah, dáme látková krytí na víčka, jaká se Vám hodí.

Chcete dárková balení medu na míru ve dřevěné krabičce  se svíčkou, nebo bez svíčky, velké balení nebo malé balení, nebo se Vám líbí dárkové balení medu v papírové krabici (velké balení, střední, nebo malé), nebo balení v papírové krabici s průhledným víkem, které můžeme namíchat podle Vaší libosti? A co dárkový medový koš, kam se vejde i svíčka z pravého včelího vosku, nebo vosková vánoční ozdoba …


Med jako dárek

Med znatelné pozitivní efekty při dlouhodobém užívání. Obsahuje nejen mnoho uhličitanů, ale také nezřídka polyfenoly, které mohou působit jako antioxidanty, které jako výživný prvek, zabraňují působení negativních důsledků stresu v organismu. Bylo zjištěno, že antioxidanty v medu příznivě působí proti rakovině tlustého střeva. Med také za zvyšuje probiotické bakterie ve střevech, což má za následek zvýšení obranyschopnosti organismu, zlepšení trávení, snížení cholesterolu a již zmiňovaná prevence proti rakovině střeva.

Byly prokázány antibakteriální účinky proti mnoha druhům bakterií,  dále protivirové a protiparazitární stejně jako jeho antimutagenní účinky. Byly též zjištěny jeho protiplísňové účinky. Ve studiích s obézními i zdravými lidmi bylo prokázáno, že konzumace medu (70 g denně po dobu 30 dnů) mírně zlepšuje hodnoty rizikových faktorů pro vznik kardiovaskulárních a metabolických problémů (vylepšuje lipoproteinový profil, snižuje hladinu cukru v krvi na lačno) aniž by vedl k zvýšení váhy.


Med není jen pouhý dárek, medem darujete i zdraví

Med je směs cukrů, vody, a jiných složek. Specifické složení medu závisí nejvíc na směsi květů navštívených včelami, které med produkovaly. Liší se podle lokality, období/sezony i jednotlivých včelstev. Hmotnost 1 litru medu je asi 1,4 kg. Med se proto prodává na hmotnost a je na objem, který se může lišit podle obsahu vody.  Typické složení je asi takovéto: fruktóza 27–44 %, glukóza 22–41 %, Ostatní cukry (sacharóza, maltóza atd.) 1–14 %, voda cca 17 %, Ostatní látky (minerály, pyly, proteiny, vitamíny, aminokyseliny aj.) méně než 5 %.

Med má zvláštní chuť podle svého druhu a zpravidla voní po květinách. Má vhodné chemické vlastnosti pro pečení. Kapalný med se nekazí, pokud v něm není nepřiměřené množství vody. Díky vysoké koncentraci cukrů ničí bakterie při procesu zvaném osmóza (vysává z buněk vodu a tím ničí jejich membrány). V medu se nemohou uchytit ani kvasinky ze vzduchu, protože obsah vody je příliš nízký. Přírodní neupravený med má obsah vody asi 14–18 %. Je-li obsah vody pod 18 %, nemůže se v medu množit prakticky žádný organismus.

Při dlouhodobém skladování při pokojové (nebo vyšší) teplotě se může díky sedimentaci (usazování) cukrů na povrchu medu v nádobě vytvořit tenká řidší vrstvička, v níž se rozmnoží osmofilní druhy kvasinek (zkvasí koncentrované roztoky cukrů – nad 50 %), které jsou v medu přirozeně obsaženy. Takové kvašení ovlivňuje především senzorické, nikoliv nutriční vlastnosti medu.

dárkové balenbí med s ořechy

medový dárkový koš II

dárkové balení medů       Dárková kazeta s medy